2009 m. balandžio 7 d., antradienis

Lietuvos ateitis

Kažkada teko girdėti per TV kalbant A. Čekuolį savo laidoje apie Lietuvos įvaizdį pasaulyje. Gerai nepamenu siužeto, bet jis pasakojo, kad Lietuva pasaulyje nelabai žinoma ir tas turbūt tiesa. Paminėjo vieno fantasto, berods iš Lotynų Amerikos kažkur, romaną apie lietuvius, kuriame rašoma, kad jie išrado lėktuvą kuriam nereikia kuro (aktualu būtų dabar). Tas lėktuvas skraidė aplink pasaulį ir skaitė nuobodžias eiles, o tai varydavo į miegą ištisas tautas, kai jos užmigdavo lietuviai jas užkariaudavo, berods taip romane užkariaujamas visas pasaulis..[„ha ha ha“ ironizavo Čakuolis]. Minėjo dar kažką, bet reziumuojant prisiminiau...
Kažkada seniai teko skaityti žymaus pasaulinio fantasto Harry Harrison knygą „Flibustierų rojus“, rusų kalba (Флибустьерский рай). Toje knygoje pasakojama, kad lietuviai išranda savotišką teleportacinį laivą, kuris pavadinamas „Auksinis žvėris“ ir tampa pirmaisiais žmonijos istorijoje gilaus kosmoso užkariautojais, pirmieji tarp tautų ir panašiai. Vizija tikrai didinga, o ir rašytojas ne kažkoks trintukas... Harry Harrison šią knygą parašė ne vienas, jo bendraautorius Ant Skalandis (įtariu lietuviškos šaknys). Kaip nurodoma vikipedijoje, ši knyga išleista tik Rusijoje ir Lietuvoje - deja. Sykiu labai keista. Lietuvoje tokios knygos niekad negirdėjau.
Kaip ten be būtų, ačiū Harisonui už didinga viziją. Iš esmės moksliniai išradimai, žinių visuomenės puoselėjimas tai bene vienintelis mūsų kaip tautos šansas išlikti. Manau tą dabar ima suprasti visi. Juk benzinas toks „popoliarus“ nes kaip kurą būtent išrado benziną, o jei kaip atominių stočių kurą išras Palangos smėlį – aukso vertės bus jisai. Galėsime eksportuoti po kelis kilogramus į metus ir turėti laimingą šalį, perteklinį biudžetą.
Manau, kad Rolandas Maskoliūnas gal ir neskaitė „Flibustierų rojaus“, bet šią viziją suprato gana seniai ir pradėjo aktyviai kurti laidas, bei propoguoti mokslą, jau  prieš gerų keletą metų, ačiū jam už tai.
Suvedant bendrai tendencijas – ateityje, anot tokio japono Masudos, žinių ekonomikoje pinigai išnyks, aktualūs liks tik ištekliai ir žinios. Stipriai keisis politinės santvarkos, valdžios struktūros. Jo teorijos yra išdėstytos ir lietuviškai išleistoje knygutėje, dabar nepamenu autoriaus, jo teorijomis remiasi ir Japonijos strateginė plėtra. Pirmosios šių įžvalgų gėlytės jau yra, tai ir ekonominė krizė, Zeitgeist judėjimas ir t.t.
Manau jau pats laikas susimąstyti ir daryti tai kas reikia, o ne imituoti užvakar dienos lyderius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą