2010 m. rugpjūčio 1 d., sekmadienis

Gerovės visuomenė

Naftos karai prasidėjo jau 19 a. Esmė ta, kad reikia ieškoti naujų energijos gavimo būdų, ką ir daro, pavyzdžiui, skandinavai. Per 50 metų užsibrėžta pereiti į "žalią" energetiką, t.y. apsieiti be naftos, atominių elektrinių ir t.t.
Berods vienoje iš BBC "HardTalk" laidų, kurioje kalbėjo kaip svečias Jeremy Rifkin buvo išsakyta idėja, kad visus Europos vartotojus galima sujungti į vieną tinklą, tai būtų savotiškas elektros internetas. To dėka, kiekvienas vartotojas, sukūręs energijos perteklių galėtų jį atiduoti į bendrą tinklą, kad tie, kam jos tuo metu trūksta, galėtų jos gauti.
Lietuvoje yra du mokslo vyrai vienas (Alfredas Lankauskas) pasigamino vandeniliu varomą automobilį, kitas sukūrė nano plėvelę (Kazimieras Ragulskis) kuri labai pigi ir kelis kart efektyviau pasisavina saulės energiją nei silicio plokštės. Gal būt, pasidomėjus geriau, atrastume ir daugiau tokių šviesuolių.
Teko girdėti apie labai įdomų elektros gavimo būdą iš elektro magnetų sukeliamų virpesių, kuriuos absorbuojant gauname energija praktiškai iš nieko, o visą procesą galime atlikti tiesiog garaže, apie tai susuktas dokumentinis filmukas "Energy from the Vacuum".
Kiekvienas eilinis gyventojas gali ir išites privalo, pats gamintis elektros energiją saulės, vėjo, vandenilio ir kitų naujų/užmirštų technologijų dėka ir nuo nieko nepriklausyti, o pagaminęs kelis kilovatus pertėkliaus dar ir vieną kitą litą prie šeimos biudžeto prisidurti.Taip išsispręstų šildymo problema, o pradėjus gaminti elektro ar vandenilio automobilius pigus taptų transportas. Tai labai teigiamai paveiktų ekonomikos plėtrą, konkurentabilumą. Visos galimybės yra susikurti rojų čia ir dabar žemėje. Jau seniai laikas pabaigti monopolijų ir apkiautusių biurokratinių sprendimų erą ir versti naują lapą istorijoje. Tad ko mes laukiame?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą